وبلاگ شخصی مهندس بهروز آدینه

آموزش-پژوهش-ارتباط با دانشجو. آدرس کانال تلگرام: T.me/behrooz_adineh

وبلاگ شخصی مهندس بهروز آدینه

آموزش-پژوهش-ارتباط با دانشجو. آدرس کانال تلگرام: T.me/behrooz_adineh

بهروز آدینه هستم. متولد 29 اسفند سال 1365 اما شناسنامه می گوید که متولد اول فروردین 1366 هستم.
بزرگ شده شهر قوچان از استان خراسان رضوی هستم. پس از اتمام دوره دبیرستان در سال 1384 در دانشگاه صنعتی شاهرود رشته مهندسی برق قبول شدم. البته آن زمان ها صنعتی بود الان دیگر پیشوند صنعتی از نام دانشگاه رخت بر بسته است. گرایشم را در سال دوم دوره کارشناسی قدرت انتخاب کردم.
در سال 1388 پس از اتمام کارشناسی، در دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شدم. در سال 1391 فارغ التحصیل گردیدم. استاد راهنما بنده پروفسور رجبی مشهدی بودند که تا عمر دارم مدیون خوبی ها و راهنمایی های ایشان هستم.
در حین دوره ارشد، در زمینه رشته خودم و همچنین در برخی مراکز آموزش زبان انگلیسی تدریس می کردم. در سال 1393 به خدمت سربازی رفتم و پس از یک سال و سه ماه دوباره به زندگی بازگشتم! و مشغول به تدریس شدم.
عاشق مطالعه و یادگیری هستم.
در حال حاضر دانشجو دکترا مهندسی برق قدرت در دانشگاه سمنان هستم.

آخرین مطالب

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

یادداشتی بر کتاب هویت، اثر میلان کوندرا، ترجمه پرویز همایون پور
عنوان: یادداشتی بر کتاب هویت، اثر میلان کوندرا
حجم: 554 کیلوبایت

روزی شانتال بی‌آن‌که درست مفهوم آن را بداند، می‌گوید: مردها دیگر برای دیدن من سر برنمی‌گردانند. و ژان مارک، ناراحت و شگفت‌زده، می‌کوشد تا احساس و اندیشه شانتال را دریابد. هرچند در آغاز احساس حسادت به او دست می‌دهد، سرانجام، عشقش چیره می‌شود. به نظرش می‌رسد که شانتال از غم و اندوه پیر شدن سخن می‌گوید. بنابراین، برای این که او را از افسردگی برهاند، زیر نقاب یک نفر بیگانه برایش نامه می‌نویسد: «من همچون جاسوس شما را دنبال می‌کنم، شما زیبا هستید، خیلی زیبا» و از آن‌جا که روزهای بعد هم شانتال را دستخوش نومیدی و فکر مرگ می‌بیند، به نوشتن نامه ادامه می‌دهد. این نامه‌ها شانتال را افسون می‌کنند و احساسات و تمایلات دوران جوانی‌اش را باز می‌گردانند. بدین‌سان، زمینه سوتفاهم بوجود می‌آید و بررابطه آنان تاثیر می‌گذارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۵ ، ۱۶:۳۴

قبل از آزمون سعی کردم اطلاعاتی در مورد این آزمون بدست بیاورم. تمام منابع من از اینترنت بود. اما به نظرم کافی نبود. برای همین چند نکته رو اینجا ذکر می‌کنم. البته شاید برخی از این نکات را در سایت‌های دیگر ببینید و یا اصلا به نظرتان بی‌اهمیت بیاید. به هرحال این نکاتی بود که من در آزمون با آن‌ها برخورد داشتم و دوست داشتم قبل از ورود به جلسه در موردشان بدانم.

نکات سرجلسه آزمون MSRT
عنوان: نکات سرجلسه آزمون MSRT
حجم: 74.9 کیلوبایت

نمره آزمون: 76 از 100

شنیداری (Listening):

24 از 30

ساختار (Structure):

22 از 30

خواندن (Reading):

30 از 40

نکته: طبق گفته موجود در کارنامه، تاریخ انقضا این نمره دوساله است.

۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آبان ۹۵ ، ۱۹:۱۶

یادداشتی بر کتاب قمارباز، فئودور داستایوسکی، سروش حبیبی
عنوان: یادداشتی بر کتاب قمارباز، فئودور داستایوسکی
حجم: 283 کیلوبایت

کتاب واقعا شگفت‌انگیز است. من که مسحور چیره‌دستی و مهارت نویسنده در شخصیت‌پردازی شدم. در تمام داستان سعی شده است که با کمترین گفتارها و نشانه‌ها بهترین تصویر برای خواننده نمایش داده شود. همین است که بسیاری از داستان‌های نویسنده دست‌مایه نمایش‌نامه و تئاتر شده‌اند. همین ابتدا توصیه می‌کنم این کتاب را با ترجمه سروش حبیبی (نه جلال آل احمد!) بخوانید. توصیه بعدی اینکه اصلا سمت ترجمه جلال آل احمد نروید!!! به هیچ‌وجه. ترجمه‌های دیگر را ندیده‌ام. اما این ترجمه گیرایی خوبی داشت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آبان ۹۵ ، ۲۲:۱۸